ZINZINO PRODUKTY ZMENILI SVET DOPLNKOV VÝŽIVY A POTVRDILI, ŽE ZDRAVIE SI SKUTOČNE MÔŽEME UCHOVAŤ ALEBO DOKONCA AJ PRINAVRÁTIŤ.

Prečo ale zázrak? Dôvodov je veľa. Kým športovcov bude zaujímať ich pozitívny vplyv na regeneráciu, ľudí s chronickými zdravotnými problémami môžu opačne zaujímať napríklad ich protizápalové účinky. Dôležitosť omega mastných kyselín môžeme ale skloňovať takmer pri všetkom. Čo je však ešte dôležitejšie a rovnako často podceňované, je správny pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín.

Omega-3 mastné kyseliny sú potrebné pre správnu tvorbu bunkových membrán, no taktiež sa bez nich nezaobídu metabolické procesy v tele - získavanie energie, tvorba potrebných látok a odbúravanie nepotrebných látok, výmena látok s okolím, rast,  rozmnožovanie a iné. Preto sú Omega mastné kyseliny dôležité pre: správnu činnosť nervovej sústavy, mozgu, srdca, sietnice oka, pre udržanie správnej hladiny cholesterolu v krvi, pre udržanie zdravých ciev a pod. 

Bohužiaľ je podiel OMEGA-3 v našej modernej stredoeurópskej kuchyni takmer alarmujúci.  I keď vieme, že tukov je v našich jedálničkoch dostatok, ide práve o Omega 6 mastné kyseliny. Ak hovoríme o tých dôležitejších  mastných kyselinách, väčšina bežne dostupných olejov, orechov a semienok je na tieto Omega 3 mastné kyseliny chudobná. Preto je potrebné siahnuť po naozaj kvalitných doplnkoch, ktoré poskytujú správny a vyvážený pomer mastných kyselín v našom tele. 

Vyvážený pomer Omega 3 a 6, je mimoriadne dôležitý aj pri vážnejších ochoreniach, ako sú astma, reuma, cukrovka, očné choroby, kožné ochorenia, ADHD a depresie. Naopak zlý pomer, či nedostatok Omega 3 a 6 môže vyvolať vážne ochorenia - prípadne môže priamo súvisieť so zhoršením už existujúceho problému, čo bolo dokázané mnohými vedeckými štúdiami.

O spoločnosti Zinzino

Zinzino vzniklo v Škandinávii v roku 2005. Založili ho manželia Hilde a Ørjan Sæleoví, ktorí cítili poslanie prinavrátiť svetu rovnováhu, zdravie a pohodu. Svoje produkty založili na silných vedeckých testoch, klinických štúdiách a poznatkoch farmakológa Dr. Paula Claytona PhD. V jadre výživy je podľa Dr. Claytona dôležité udržiavať správny pomer rybieho oleja (Omega 3 mastné kyseliny), polyfenolov a betaglukánov. 

Práve čisté a kvalitné rybie a vegánske oleje sú kľúčovými produktmi pomáhajúcimi dosiahnuť optimálnu hladinu Omega 6 a Omega 3 mastných kyselín. Zinzino ponúka BalanceTest pre zistenie výsledkov z kvapky krvi. Zinzino ponúka inovatívne doplnky výživy pre riešenie podpory imunitného systému a liečby vnútorných zápalov, ktoré sú často príčinou mnohých civilizačných ochorení.

OMEGAFIT je oficiálnym partnerom a predajcom produktov spoločnosti Zinzino.