Omega-3 pre vývoj detského mozgu  

Cvičenie a celkový pocit pohody je spolu s omega-3 mastnými kyselinami nevyhnutným predpokladom pre vývoj detského mozgu. V štúdiách vplyvu omega-3 mastných kyselín na vývoj detí sa zistilo, že omega-3 mastné kyseliny môžu zlepšiť funkciu mozgu u detí. A to sú dobré správy! Omega-3 mastné kyseliny majú výnimočný účinok na vývoj mozgu detí, najmä čo sa týka učenia a pamäti. Podľa ďalších výskumov omega-3 mastné kyseliny pomáhajú podporovať koncentráciu detí. Ak sa dokážu sústrediť a sú v škole úspešné, prekonajú prekážky a umožní im to cítiť sa tam dobre, čo im môže pomôcť  zlepšiť pocit pohody.

DHA. nevyhnutnosť pre vývoj detského mozgu

Mozog rastie najrýchlejším tempom od narodenia až do veku 2 rokov, hoci vývoj pokračuje počas detstva a dospievania. Viac ako 60 % mozgu sa skladá z tuku a omega-3 mastná kyselina DHA tvorí asi 10 – 15 % z toho, čo je vskutku naozaj veľký a dôležitý podiel. DHA je nevyhnutná pre vývoj zmyslových, percepčných, kognitívnych a motorických nervových systémov počas prudkého rastu mozgu - počas rastu dieťaťa. Podľa relevantných štúdií sa predpokladá sa, že časti mozgu bohaté na DHA sú zodpovedné za činnosti, ako je plánovanie, riešenie problémov a sústredená pozornosť. Najmä DHA je považovaná za nevyhnutnú pre normálnu funkciu mozgu. Pomáha zlepšovať tekutosť membrán, čo znamená, že nervové impulzy alebo správy sa prenášajú efektívnejšie. Prehľad 7 rôznych štúdií, ktoré informovali o výsledkoch suplementácie DHA na školský výkon, zistil, že 5 štúdií ukázalo, že DHA zlepšila výkonnosť v škole, vrátane schopnosti učiť sa, čítania a pravopisu.

Omega-3 a detské správanie

Vstup detí do reálneho života, teda škôlky, školy či iného sociálneho prostredia je pre detskú psychiku neraz náročný. Práve v tomto období je pre nich prospešné prijímať dostatočné množstvo omega-3 mastných kyselín, ktoré podporia nielen fyzickú záťaž, ale aj normálny rast a celkový psychický, emočný a fyzický vývoj. Deti, ktoré sú zdravé, prosperujú v škole ale aj mimo nej. Vďaka zvýšenej dávke vitamínu D  získavajú naši najmenší dodatočnú podporu pre svoj rastúci organizmus, ako aj silnejší imunitný systém. Prínosom vitamínu D je aj podpora zdravia mozgu a očí, ktoré sú nevyhnutné pre celkový vývoj dieťaťa. Toľko toho chcú vidieť a naučiť sa!

Omega-3 pomôže sústredeniu

Rozptýlenie detskej pozornosti pozná každý rodič. Stačí maličkosť a pozornosť nášho dieťaťa je preč. Omega-3 mastné kyseliny môžu pomôcť zlepšiť sústredenie detí a ich vývoj mozgu v škole, čo ovplyvní ich schopnosť učiť sa a nadväzovať priateľstvá. 

Efekety vitamínu D pre dojčatá

Dopĺňanie vitamínu D pre dojčatá bojuje proti jeho nedostatku, ktorého sa obávajú všetky vekové skupiny. Mäknutie kostí, bolesti i  zlomeniny sú dôsledkom nedostatku vitamínu D u detí. Preto je dôležité podávať správne dávky (najmä vitamínu D pre dojčatá). Zistilo sa, že pre vývoj detí je okrem omega-3 mastných kyselín potrebný aj vitamín D. Poznáme napríklad prínosy správneho dávkovania vitamínu D a omega-3 mastných kyselín pre vývoj detského mozgu a rast kostí. CDC odporúča dennú dávku 400 IU vitamínu D pre dojčatá mladšie ako 12 mesiacov a od 12 mesiacov sa denná dávka vitamínu D pre deti zvyšuje na 600 IU.

Vitamín D u detí: prínosy a dávkovanie

Deti sú aktívne a plné energie, a preto sú silné kosti nevyhnutné na podporu ich kontinuálneho rastu a denných aktivít. S tendenciou sedavého životného štýlu v digitálnom veku je dôležité neustále zdôrazňovať význam primeranej dávky vitamínu D pre deti. Meranie správnej dávky vitamínu D u detí je nevyhnutné, pretože môže dôjsť aj k predávkovaniu vitamínom D.

Ako vybrať správny doplnok s omega-3 mastnými kyselinami pre moje dieťa?

Chuť. kvalita, zdroj, cena. Je množstvo faktorov, ktoré by ste, ako zodpovedný rodič prehliadnuť nemali. Spoločnosť Zinzino vzala do úvahy všetky tieto faktory a priniesla prevratný polyfenolový potravinový doplnok na dosiahnutie rovnováhy omega mastných kyselín BalanceOil Tutti Frutti. Tento špecifický produkt bol molekulárne testovaný na prítomnosť toxínov, aby sa zaistila čerstvosť, bezpečnosť a čistota, ktorej môžete dôverovať. Aby ste sa, ako správni rodičia uisti, že deti získavajú potrebnú dávku omega-3 mastných kyselín a vitamínu D, máme pre nich k dispozícii BalanceTest, pomocou ktorého môžete získať cieľové hodnoty zodpovedajúce veku. Ponúkame tiež Vitamin D Test na kontrolu hladín vitamínu D. Doplnky s omega-3 mastnými kyselinami a vitamínom D sa odporúčajú nielen pre batoľatá a staršie bábätká, ale aj pre dojčatá. Chuť a dávkovanie na mieru prispôsobené deťom zabezpečia dostatočný príjem omega-3 mastných kyselín, pretože deti potrebujú na kilogram telesnej hmotnosti vyššiu dávku ako dospelí. A čo je najdôležitejšie, príchuť BalanceOil Tutti Frutti odporúčajú aj deti a zamilujú si ju aj tí najvyberavejší jedáci. Pridanie omega-3 mastných kyselín do stravy detí a zaistenie dostatku vitamínu D sú vo svete plnom výziev jednoduchými riešeniami.